Ufa (Rusko)

Ufa

Město Ufa

Město Ufa

Ufa je správním střediskem autonomní republiky Baškorstán, která spadá do Ruské federace. Město leží nedaleko pohoří Ural, které rozděluje Evropu a Asii. Jedná se tedy o jedno z nejvýchodněji položených měst celého evropského kontinentu. Podobně jako v jiných ruských městech v této oblasti, byla i Ufa vystavěna jako pevnost ruských vojenských oddílů před nájezdy Tatarů. Žije tu něco málo přes milion obyvatel. Polovina z nich jsou Rusové, jedna třetina Tataři, zbytek tvoří Baškirové, Čuvaši a Ukrajinci. Město Ufa má silný průmyslový ráz, který je patrný zejména v předměstích, kde leží velké továrny a ropné těžební rafinerie. Nejvíce se tu daří chemickému a strojírenskému průmyslu, ve kterém je zaměstnána velká část běžného obyvatelstva. Nejsnadněji se do Ufy dostanete letecky díky zdejšímu letišti Ufa International Airport. Nejrušnější letecký provoz je mezi Ufou a Moskvou, Petrohradem a Tureckem. Za cestu taxíkem z centra na letiště, která trvá zhruba 30 minut, zaplatíte přibližně 20 dolarů. Pokud se budete procházet Ufou, tak rozhodně nezapomeňte navštívit pomník Salawata Yulayeva, luxusní nákupní pasáž Gostiny Dvor, nádhernou mešitu Ljalja-Tjulpan či některý ze zelených parků Jakutow a Aksakow.

Rusko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 07:22

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rusko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihozápad ruské federace, východ evropské části Ruska

Souřadnice: 54° 44′ SŠ, 55° 58′ VD

Plocha: 710,16 km2


Obyvatelstvo

Populace: 1 030 812

Ufa - poloha na mapě
 
Publikováno: 25.08.2011
Aktualizováno: 09.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ufa

07.08.2017 13:44 Alica
---.FinancnaSprava.sk

Vie prosím, niekto niečo o očnej klinike v Ufe ? Potrebovala by som informácie aj o prof. Muldaševovi. Je niekto kto týmto smerom riešil očné nervy?

19.02.2017 09:36 marian
---.condornet.sk

Zujíman sa o očnu kliniku v Ufe su vraj tam dobrý borníci

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist